ul. Łużycka 27,
85-000 Bydgoszcz

Telefon
+48 525-219-010


Pon - Pt : 9:00 - 19:00

FAQ

Czy wszywka alkoholowa Esperal jest bezpieczna?

Tak, wszywka alkoholowa jest lekiem całkowicie bezpiecznym. Ważne jest to aby zabieg przeprowadzać w specjalnie do tego przystosowanej placówce. Tylko wykorzystanie do implantacji oryginalnego leku Disulfiram gwarantuje skuteczność leczenia awersyjnego. Jeżeli pacjent będzie przez cały okres leczenia Esperalem zachowywał całkowitą trzeźwość, wszywka będzie obojętna dla jego organizmu.

Czy zabieg zaszycia jest bolesny?

Nie, zabieg jest całkowicie bezbolesny. W przypadku wykonywania zabiegu w naszym gabinecie stosowane jest znieczulenie miejscowe. Jest to taka forma znieczulenia, która pozwala pacjentowi być świadomym przez cały czas wykonywania zabiegu. Znieczulenie miejscowe działa jeszcze ok. 2 godziny po zabiegu.

Jakie objawy pojawią się po połączeniu wszywki alkoholowej z alkoholem?

Wśród najczęściej występujących objawów można wymienić:

  • nudności,
  • wymioty,
  • silne bóle głowy,
  • drżenie mięśni,
  • nadmierne pocenie się,
  • lęki (szczególnie przed śmiercią),
  • i wiele innych.

Musimy pamiętać, że wystąpienie działań niepożądanych po połączeniu wszywki z alkoholem może pogłębić inne choroby, na które aktualnie choruje pacjent. A są to: różnego rodzaju choroby nerek, schorzenia wątroby, choroby układu oddechowego czy też krążenia. Wszywka alkoholowa w połączeniu z alkoholem w skrajnych przypadkach może spowodować nawet zawał serca.

Czy zabieg wszycia Esperalu da się powtórzyć?

Tak, zabieg implantacji wszywki alkoholowej Esperal można powtórzyć. Oczywiście z wcześniejszym wykluczeniem wszystkich ewentualnych przeciwwskazań do jego wykonania.

Jak długo działa wszywka alkoholowa Esperal?

Producent oryginalnego leku: Disulfiram WZF wskazuje jako czas działania leku na 8 do miesięcy. Doświadczenie leczenia metodą awersyjną pokazuje, że wszywka może działać nawet 12 miesięcy. Po zakończeniu działania zabieg podskórnej implantacji tabletek z Esperalem można powtórzyć.

Jak długo trwa zabieg?

Czas trwania zaszycia alkoholowego to ok. 20 minut.

Czy wszywka alkoholowa pomoże mi wyleczyć alkoholizm?

Wszywka alkoholowa Esperal stanowi farmakologiczne wsparcie w całościowym procesie leczenia choroby alkoholowej. Potrzebuje jednak wsparcia w postaci psychoterapii. Wszywka alkoholowa stosowana samodzielnie nie wyleczy alkoholizmu. Pacjent po zaszyciu powinien zgłosić się na indywidualną lub grupową terapię – najlepiej w zamkniętym ośrodku leczenia uzależnień. Esperal ma na celu dopełniać terapię uzależnień.

Gdzie jest wszywany Esperal?

Tabletki z Esperalem wszywane są najczęściej w okolicach łopatek lub też pośladka. Jeżeli pacjent chce mieć wszyty Esperal w inne miejsce – istnieje taka możliwość, oczywiście jeżeli lekarz wyrazi na to zgodę.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?
  • nietrzeźwość pacjenta w dniu wykonywania implantacji,
  • nadwrażliwość (uczulenie) na aktywne składniki leku,
  • ciąża i karmienie piersią,
  • schorzenia sercowo naczyniowe,
  • zażywanie leków w których składzie występuje alkohol,
  • próby samobójcze, zaburzenia psychiczne.
Czy można leczyć awersyjnie uzależnionego bez jego zgody?

Tabletki z Esperalem wszywane są najczęściej w okolicach łopatek lub też pośladka. Jeżeli pacjent chce mieć wszyty Esperal w inne miejsce – istnieje taka możliwość, oczywiście jeżeli lekarz wyrazi na to zgodę.

Czy wszywkę alkoholową Esperal można samodzielnie usunąć?

Nie ma takiej możliwości. Jeżeli chcemy zrezygnować z tej formy terapii, musimy zgłosić się do chirurga wykonującego zabieg. Tabletki z Esperalem wszyte są głęboko pod skórę uzależnionego, dlatego samodzielne usunięcie wszywki jest niemożliwe.

Zadbaj o swoje zdrowie

Doświadczeni chirurdzy

Wolne terminy